П`ятниця, 26.04.2024, 00:06

«  Листопад 2020  »

Головна » 2020 » Листопад » 20 » ЧОРНУХИНСЬКІ “ФАРАОНИ“
ЧОРНУХИНСЬКІ “ФАРАОНИ“

23 листопада виповнюється 26 років від дня смерті широко знаного драматурга – Олексія Федотовича Коломійця, уродженця с. Харківці Лохвицького району. Найбільшу популярність здобула його комедія “Фараони”.
     І хоча він написав цю першу свою п’єсу  у сорок років, ця перша спроба принесла йому широке визнання: вперше зіграна в Московському театрі ім. М. В. Гоголя, п'єса в 1962 p. ставилася вже в 71 театрі країни. У 1978 p. у Київському драматичному театрі ім. І. Франка відбулася її п'ятисота вистава.
     Незмінним успіхом у глядачів користувалися вистави за його п’єсами, написані у 70-х роках минулого століття : “Голубі олені” - “повість про кохання“, яка на фоні численних батальних творів прозвучала винятково ніжною ліричною нотою і в 1977 р. була удостоє- на Державної премії Української РСР ім. Т. Г. Шевченка,”Кравцов”, ”Срібна павутина”, драма ”Дикий Ангел”, постановка якої у Київському театрі ім. І. Франка відзначена Державною премією СРСР (1980).
     Але, якби Олексій Коломієць створив лише одних “Фараонів“, він був би визнаним майстром драматургії. Адже ця п’єса “стала справжнім феєрверком і водограєм здорового  українського гумору,  цілим гроном  характерів,  які зламали  стереотип  жіночої, так зва- ної "слабої" статі  і  чоловічої – сильної. Весь  комізм  у тому, що  донині сильна сторона   виявилася  до  безпорядності недотепна  без жіноцтва”.
   Надзвичайно  цінна річ - гумор, дотепність ситуацій, повнокровність, характерів у     "Фараонах"  підкреслює  незнищеність  народного духу, оптимізму, що  мають корені  у самому  укладі  народного  життя.
    І хоча змінюються часи, та герої цієї пєси і до цих пір оживають на театральних підмостках, як професійних, так і аматорських драматичних колективів.
   Пропонуємо переглянути уривок з вистави за п’єсою О. Коломійця у постановці народ- ного самодіяльного драматичного колективу Чорнухинського центру культури і дозвілля (2017 р.). Режисер – Наталія Жерноклєєва.
       Ролі виконують:
       Таран – заслужений працівник культури  України Микола Булда