Четвер, 28.03.2024, 18:44

«  Червень 2017  »

Головна » 2017 » Червень » 6 » КРАЩА КНИГА ПОЛТАВЩИНИ
КРАЩА КНИГА ПОЛТАВЩИНИ

В центральній районній бібліотеці ім. Г.С.Сковороди відбулася презентація книги «Полтавіка. Полтавська енциклопедія». Образотворче і декоративне мистецтво» (том 9) у двох книгах.
  Відкриваючи даний  захід,  завідуюча  відділом обслуговування користувачів  ЦРБ О. В. Улізько зазначила, що краєзнавчий фонд районної бібліотеки для дорослих їм. Г.С. Сковороди налічує чимало видань, які включають в  себе матеріали про історію нашого краю в різні періоди його розвитку, його економічний стан, розповідають про славетних земляків. Щороку він поповнюється новими цікавими матеріалами. Цей рік розпочався з нової презентації книг «Полтавіка. Полтавська енциклопедія» у двох томах, де висвітлюються найважливіші  моменти мистецького процесу на Полтавщині від найдавніших часів до початку XXI століття, що дає змогу побачити полтавську складову, як невідємну частину культури людства. Видання вражає своєю монументальністю: 1624 сторінки великого формату, 719 тематичних і 4316 біографічних статей, 10556 ілюстрацій, з них 2785 портретів, 485 світлин, 2056 тонових і 5230 кольорових репродукцій до художніх творів.
  Заслужений працівник культури України, лауреат літературно-мистецької премії ім. В. Малика, краєзнавець М. І.Булда познайомив присутніх з матеріалами книги, що стосуються нашого Чорнухинського краю. Зокрема з іменами майстрів нашого краю, що збереглися її сторінках. Особливе місце в книзі від ведене гончарству, яке було розвинене в Городищі і Постав-Муках. Чорнухинщина славилася промисловою артіллю «Зірка», яка була заснована у 1947 році.
  М.І.Булда вазначив, що у енциклопедії присвячена стаття й життєвому та творчому шляху мистецтвознавця, заслуженого діяча мистецтв України Г. М. Шибанова.
Спогадами про чоловіка поділилася дружина, член Національної спілки журналістів України, лауреат обласної журналістської премії ім.Г. Яценка, редактор газети «Нова праця» Г. Д. Шибанова.
  Своїми враженнями про щойно видану енциклопедію поділилися заступник голови райдержадміністрації В.П.Бибик, науковий працівник літературно-меморіального музею Г.С.Сковороди Т.В.Гринь, завідуван сектору культури і туризму райдержадмістрації В.В.Кусков.
  Цього дня була представлена й виставка творчих робіт  художника-аматора  М.Я.Лисенка «Старі Чорнухи», де він показав і рідне селище із незвичайних ракурсів.
М.Я.Лисенко подякував працівникам бібліотеки за створене об’єднання «Гармонія життя», де  можна зібратися і поспілкуватися.

Переглядів: 456 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0