П`ятниця, 26.04.2024, 21:12

«  Травень 2011  »

Головна » 2011 » Травень » 16 » Новини
Новини
Чорнухинська центральна районна бібліотека ім. Г. С. Сковороди поповнилася новими виданнями про рідний край.

До 70-річчя від дня народження українського поета Володимира Підпалого  у  видавництві   "Твім Інтер "  вийшла  друком  книга  його  вибраних  творів ”Золоті  джмелі ".  До книги ввійшли  поетичні  і прозові твори , вірші для дітей, переклади та переспіви. В книзі вміщено ряд літературно-критичних матеріалів , листів поета, спогадів, статей тощо.
    Для  чорнухинського  читача видання  буде цікавим ще й тим,  що в ньому вміщено  поетичний  цикл  "Григорій  Сковорода "  та статті  М.  Ільницького "Символи  Григорія Сковороди і реалії часу " та  О. Рарицького  "Сковородинівські думи " В. Підпалого: екзистенцій ний вибір поета ".
                                                     ***
     Наш земляк, кандидат історичних наук, науковий співробітник Національного  музею історії Великої Вітчизняної війни видав історичний нарис  "Чорнухинщина  у вирі Другої світової війни ".  В нарисі  на основі  безлічі  документів розповідається про трагічні події 1941 року на теренеі краю, роки окупації,  довгождане визволення краю, важкі післявоєнні роки.
    Історичний нарис буде цікавим як школярам, юнацтву так і людям середнього і старшого віку.
                                                      ***
     На Полтавщині започатковано цікаве енциклопедичне видання ”Полтавіка : Полтавська енциклопедія.” Першим у видавництві "Полтавський літератор” вийшов 12 том  цього багатотомного видання "Релігія і церква”.
    В енциклопедії вміщено історичні довідки про всі храми нашого краю, зокрема, час їх будівництва, архітектурний стиль, меценатів,  їх священиків, наявність прихожан за деякі роки, тощо.
                                                        ***
    93-річний письменник, уродженець с. Гайки нашого району Іван Іванович Онищенко подарував бібліотеці свою власну книгу "Примхи долі ", яка вийш ла друком нинішнього року. Оповідання, що ввійшли до неї :”Брати ", "Додому ", "На буряках ", "Не судилося",   "Двадцять три й одна",  "У бліндажі " та інші присвячені темам сільського  довоєнного  життя  та грізним рокам Великої Вітчизняної війни. Особливу зацікавленість викликає оповідання "Брати” в основі якого реальні люди і події в нашому краї , зокрема братів І. і Ф. Ковбасенків.
                                                        ***
  Наша землячка, уродженка с. Постав-Муки передала до районної книгозбір ні свої книги поезій та книги-розмальовки : "Веселковий світ "(Лубни, 2007.-23с.), Казкова планета" ( Миргород, 2009.-28 с.),"Віночок " (Полтава : АСМІ.  2006. -12 с.) та добірку публікацій в періодичній пресі.
                                                        ***
   Музей-архів і документний центр українського самвидаву при видавництві "Смолоскип " видали друком енциклопедичний довідник "Рух Опору в Украї ні " ( К. : Смолоскип, 2010. – 802 с.) .
   Серед безлічі імен українських політв’язнів, дисидентів, вітчизняного самвидаву на сторінках видання є  і ім’я нашого земляка, поета, заслуженого працівника культури України , лауреата Міжнародної премії ім. Г. С. Сковороди  Дмитра  Романовича  Шупти,  який зазнав переслідувань  в  60-х – 80-х роках минулого століття.

Переглядів: 1124 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0