Четвер, 28.03.2024, 13:39

«  Червень 2017  »

Головна » 2017 » Червень » 6 » ПОДАРУНОК БІБЛІОТЕЦІ ВІД ЗНАНОЇ ЗЕМЛЯЧКИ
ПОДАРУНОК БІБЛІОТЕЦІ ВІД ЗНАНОЇ ЗЕМЛЯЧКИ

Районна книгозбірня ім. Г. С. Сковороди отримала 4 нові книги, які надіслала наша землячка, уродженка с. Гільці, заслужений працівник культури України, повний кавалер ордена княгині Ольги Раїса Іванівна Павленко, Генеральний директор Національної наукової медичної бібліотеки України.
  Дві з них розповідають про історію бібліотеки, її фонди, можливості щодо обслуговування  медичних  працівників  книгою  не  тільки  столиці, а й усієї України.
З стародруками — скарбами медичної думки, які є дорогоцінним надбанням цієї солідної книжкової скарбниці, знайомить видання «Віки живуть в старому фоліанті».
Сторінки багатоілюстрованоі книги розповідають про  давні медичні книги у фонді бібліотеки, які дійшли до нашого часу. Це «Книга про людську природу Галена Клавдія (1558 року видання), «Про лікарські речовини» Діоспоріада (1547), «Про будову людського тіла» Везалія Амдреаса (1582), «Система хірургії» Белл  Бенжаміна 0801  та Камі.
  Представлені тут і книги відомих медиків О. Богомольця, В. Караваєва, І. Мечникова, С. Повнара та інших медичних світил, які побачили світ у XIX - на початку XX ст.
  Інші дві книги, присвячені поету С. В. Руданському, підготовлені працівниками Національної наукової медичної бібліотеки України. Мало хто знав, що Степан Руданський був лікарем.  Тож саме ця бібліотека започаткувала і донині проводить читання імені С.В.Руданського за участю  правнучатого племінника лікаря і поета, підполковника медичної служби, військового лікаря вищої категорії О.Бержковського та дослідниці творчості майстра слова О.Юрчишиної:
  Книги «І я знов живий світ оглядую…» та «Степан Руданський: поет, лікар, громадянин» познайомить читачів, шанувальників його як дотепного,  так і ліричного вірша з творчими перлинами поета, працею лікаря земської медицини, активного громадського діяча.

Переглядів: 481 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0