Вітаю Вас Гість

П`ятниця, 14.06.2024, 16:05


Меню сайту
Форма входу
Пошук
Календар
«  Червень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Архів записів
Друзі сайту
Чорнухинська ЗОШ


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Лев Падалка


      ЛЕВ ВАСИЛЬОВИЧ ПАДАЛКА – 18 лютого (2 березня)  1859 р. Чорнухи.- 1 травня 1927 р., м. Полтава)

      Народився в сімї священика. Освіту здобув у Лубенському духовному училищі і Полтавській духовній семінарії (1875 –1879 р.р.). При Першій Полтавській  гімназії склав  екстерном екзамени на атестат зрілості і вступив на історико – філологічний  факультет Київського університету святого Володимира. Студент  брав участь у роботі  Історичного товариства  Нестора-літописця, в 1884 р. захистив кандидатську дисертацію.

    Після  закінчення університету  працював  у Полтавському  і Херсонському земствах,  Харківській  міській і  Полтавській губернській управах,  Полтавській вченій архівній комісії. Він- один з засновників крайових  громадських організацій Полтавщини і Херсонщини: губернського  осередку товариства  українських поступовців, Українсько-го наукового товариства  дослідження й охорони пам”яток старовини та мистецтва на Полтавщині,  Полтавського церковно-археологічного комітету.

    В 1893 р. молодий статистик  був заарештований  і залишив роботу в  Херсоні. Пропрацювавши небагато часу  в Харківській  міській управі  переходить  до Полтавсь- кого земства, але по 4 роках праці був висланий за межі Полтавщини, хоча незабаром повернувся і продовжував плідно працювати.

    Перу Л.В. Падалки –історика належать такі  праці : "В. Б. Антонич”, " До питання про заснування Полтави”,  "Історична обстановка формування  побуту народного життя на Полтавщині”, " Карта козацьких полків  на Полтавській  території”. " Минуле Полтавської території і її заселення”,  "Про походження і особливості володіння коза- цькими спадкоємними землями в Малоросії”, "Про вжитки полтавських хліборобів”,

” Про старовинний полтавський храм  козацької доби і його будівника ”, " Що сказало населення Полтавської губернії про свій старовинний побут” та інші. Всього історії полтавської землі присвячено понад 70 історичних розвідок, які друкувалися в журналах : " Киевская старина”,  " Хуторянин”, " Археологическая летопись Южной России”, "Рідний край”, в земських збірниках і газетах Полтави і Херсона.  В 1918 р.  уклав " Російсько-український  діловий словник. У 20-х роках брав участь у створенні експозиції  Центрального крайового музею Полтавщини ім. В. Г. Короленка.

    Лев Падалка брав активну участь в громадському житті Полтави. Він входив до редколегії часопису " Рідний край ”.  Ще на  початку  ХХ  ст.  в  умовах  жорстокого   гоніння всього українського він відстоював право рідного народу на  автономію,  на рідну  мову і культуру.